Başarı(sızlık) Yazılımımız Nasıl Çalışıyor? | Mümin Sekman

Neden bazı insanlar diğerlerinden daha başarısız olur? Başarısız olmak öğrenilmiş midir, yoksa başa gelen bir talihsizlik midir? Sürekli ve sistematik başarısızlığın sırrı nedir? Beynimizdeki başarısızlık bilgisinden kurtulmak ve başarıyı en başından doğru bir şekilde öğrenmek mümkün müdür? Başarı hakkında bildiklerimiz ne kadar başarılı?

Başarıya erişim imkanının demokratikleşmesi, yoğun bir mesleki rekabeti de beraberinde getirdi. Artık hepimizden başarı beklentisi artıyor. Başarı çağımızın yükselen değeri. Başarı araştırmaları yaygınlaşıyor. Beyin bilimlerindeki ilerleme, başarısızlık ve başarının doğasına dair bildiklerimizi derinleştirdi.

Mümin Sekman Kimdir?

Türkiye’de kişisel gelişim uzmanı unvanını kullanan ilk kişi olan Mümin Sekan, İstanbul’da dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Bu alanda ilerlemedi. Kişisel gelişim alanında araştırmalar yaptı. Bu konudaki çalışmalarıyla tanındı. 40 ilde düzenlediği seminerlere, elli binin üzerinde kişi katıldı. Yazdığı “Her Şey Seninle Başlar” adlı kitabı bir senede dört yüz binden fazla sattı. Kişisel Gelişim Merkezi (KİGEM)’in kuruculuğunu yaptı. Kurduğu Kigem.com adlı site, ilk Türkçe kişisel gelişim sitesi oldu ve 60 binden fazla üyeye ulaştı. Çocuklar Duymasın adlı dizinin senaryo danışmanlığını yaptı. 2006 yılında Ajans Press’in açıkladığı “En Medyatikler” adlı raporunda “en çok haber olan yazarlar” sıralamasında 8. oldu. 100 binden fazla insana seminer verdi ve 22 yılda 22 kitap yazdı.

 

Başlıca Eserleri

  • Ya Bir Yol Bul, Ya Bir Yol Aç, Ya da Yoldan Çekil
  • Kesintisiz Öğrenme
  • Türk Usulü Başarı
  • Başarı Üniversitesi
  • Kişisel Ataleti Yenmek
  • Çevik Şirketler
(Visited 172 times, 1 visits today)

İlginizi Çekebilir

YORUM BIRAK

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir